3,755
edits
No edit summary |
m (→External Links) |
||
(7 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 14: | Line 14: | ||
== Discography == | == Discography == | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
!Date | !Date | ||
Line 133: | Line 132: | ||
|{{ReleaseDate|2020-2-15}} | |{{ReleaseDate|2020-2-15}} | ||
|ЧЖ021 | |ЧЖ021 | ||
|{{Artist| | |{{Artist|DROIDROY}} | ||
|[[至福の国]] | |[[至福の国]] | ||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2020-2-15}} | |{{ReleaseDate|2020-2-15}} | ||
|ЧЖ022 | |ЧЖ022 | ||
|{{Artist| | |{{Artist|DROIDROY}} | ||
|[[精神世界]] | |[[精神世界]] | ||
|- | |- | ||
Line 205: | Line 204: | ||
|Compages | |Compages | ||
|Unusual Core | |Unusual Core | ||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-8-26}} | |||
|ULTRA06 | |||
|Kagami Smile | |||
|Memories of the Deep Blue | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-8-31}} | |||
|ЧЖ033 | |||
|Kagami Smile | |||
|Lost Reflection | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-9-15}} | |||
|ЧЖ034 | |||
|{{Artist|Phorme}} | |||
|[[Revelations]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-10-2}} | |||
|ЧЖ035 / EVA00 | |||
|{{Artist|Various Artists}} | |||
|[[Ambient Punk Vol. II]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-10-16}} | |||
|ЧЖ036 | |||
|{{Artist|Ex Aquis}} | |||
|[[My Emotion Overdrives]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-10-31}} | |||
|ЧЖ037 | |||
|Diamondstein | |||
|The Ruiner | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-11-15}} | |||
|ЧЖ038 | |||
|{{Artist|BAKGROUND}} | |||
|BUMPS 'N' BREAKS | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-12-4}} | |||
|ЧЖ039 EVA-01 | |||
|{{Artist|輕描淡寫}} x {{Artist|Kuroi Ame}} | |||
|[[眼泪含泪]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2021-2-5}} | |||
|N/A | |||
|{{Artist|Various Artists}} | |||
|[[The MAGI System]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2021-2-28}} | |||
|EVA-02 / ЧЖ040 | |||
|{{Artist|Twin Galaxxies}} | |||
|[[Imminent Reversal]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2021-4-1}} | |||
|N/A | |||
|GENE | |||
|Geneius | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2021-4-4}} | |||
|EVA-03 / ЧЖ041 | |||
|{{Artist|HKE}} / {{Artist|t e l e p a t h テレパシー能力者}} | |||
|[[Gateway アセンション]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2021-7-31}} | |||
|EVA-04 / ЧЖ042 | |||
|{{Artist|CMD094}} | |||
|[[AVA]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2021-8-6}} | |||
|N/A | |||
|{{Artist|CMD094}} | |||
|[[Heaven]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2021-10-31}} | |||
|EVA-05 / ЧЖ044 | |||
|{{Artist|Sangam}} | |||
|[[Dystopian Memory]] | |||
|} | |} | ||
== External Links == | ==External Links== | ||
* '''[https://purelifetapes.bandcamp.com/ Bandcamp Page]''' | *'''[https://purelifetapes.bandcamp.com/ Bandcamp Page]''' | ||
* '''[https://twitter.com/PURELIFETAPES Twitter]''' | *'''[https://twitter.com/PURELIFETAPES Twitter]''' | ||
* '''[https://soundcloud.com/purelifetapes Soundcloud]''' | *'''[https://soundcloud.com/purelifetapes Soundcloud]''' | ||
* [https://rateyourmusic.com/label/pure_life/ RYM Page] | *[https://rateyourmusic.com/label/pure_life/ RYM Page] | ||
* [https://www.discogs.com/label/1552177-Pure-Life-Records Discogs Page] | *[https://www.discogs.com/label/1552177-Pure-Life-Records Discogs Page] | ||
{{Pure Life}} |
edits