5,242
edits
(Created page with "{{LabelInfobox |Owner=IndyAdvant |Image=TigerBloodTapes-Logo.png |Location=Toronto, Ontario, Canada |Date={{ReleaseDate|2017-1-20}} |Years={{Debut|L|2017}} - |Active=Yes }}...") |
No edit summary |
||
Line 47: | Line 47: | ||
|{{Artist|豊平区民TOYOHIRAKUMIN}} | |{{Artist|豊平区民TOYOHIRAKUMIN}} | ||
|[[オーロラ・タウン]] | |[[オーロラ・タウン]] | ||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-6-20}} | |||
|TBT007 | |||
|{{Artist|Costanza}} | |||
|[[Costanza (Mixtape)|Costanza]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-7-21}} | |||
|TBT008 | |||
|{{Artist|Costanza}} | |||
|[[The Jerk Store]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-8-24}} | |||
|TBT009 | |||
|{{Artist|Costanza}} | |||
|[[Assman]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-7-21}} | |||
|None | |||
|{{Artist|Costanza}} | |||
|[[George (Costanza)|George]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-10-14}} | |||
|TBT010 | |||
|Geo Metro | |||
|Ravage2099 | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-11-24}} | |||
|TBT011 | |||
|DJ Moves | |||
|Moves vs The Talking Squirrel Beat Tape | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-12-25}} | |||
|TBT012 | |||
|{{Artist|猫 シ Corp.}} | |||
|[[lofi]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2018-2-14}} | |||
|TBT013 | |||
|{{Artist|MindSpring Memories}} & {{Artist|valyri}} | |||
|[[Slush Conez]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2018-5-25}} | |||
|TBT014 | |||
|{{Artist|Riverwave 川の波}} | |||
|[[Undine Media]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2018-10-12}} | |||
|TBT015 | |||
|{{Artist|DUCAT}} | |||
|[[Grooves]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2018-10-26}} | |||
|TBT016 | |||
|Geo Metro | |||
|SCIVIAS | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2018-11-11}} | |||
|TBT017 | |||
|{{Artist|Maitro}} | |||
|[[Dragonball Wave III]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2019-3-29}} | |||
|TBT018 | |||
|{{Artist|waterfront dining}} | |||
|[[Daydream 白昼夢]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2019-5-31}} | |||
|TBT019 | |||
|{{Artist|FarragoL}} | |||
|[[Kalerloop]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2019-6-28}} | |||
|TBT020 | |||
|{{Artist|Mere}} | |||
|[[Komoroko]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2019-12-20}} | |||
|TBT021 | |||
|{{Artist|豊平区民TOYOHIRAKUMIN}} | |||
|[[DRIVE]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2019-12-25}} | |||
|TBT022/TBT023 | |||
|{{Artist|Maitro}} | |||
|[[Hidden Gems]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-2-21}} | |||
|TBT023 | |||
|Geo Metro | |||
|Theoria | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-3-27}} | |||
|TBT024 | |||
|{{Artist|Seabaud}} | |||
|[[Fresh]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2020-7-3}} | |||
|TBT025 | |||
|{{Artist|天気予報}} | |||
|[[雨]] | |||
|} | |} | ||