5,438
edits
OtodusFlora (talk | contribs) (Created page with "{{ArtistInfobox |Image = Darksleep-ArtistImage.jpg |AKA = Cleanse光777, Black Deer |Location = Buffalo, New York |Active = {{Debut|A|2014}} - 2019 }} '''Darksleep''' is...") |
OtodusFlora (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 11: | Line 11: | ||
==Discography== | ==Discography== | ||
( | {| class="wikitable sortable" | ||
!Date | |||
!Artist | |||
!Release | |||
!Type | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-5-2}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|singles | |||
|EP | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-6-7}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|[[Electronic Life]] | |||
|Album | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-7-30}} | |||
|{{Artist|Cleanse光777}}<br><small>(also as {{Artist|Darksleep}})</small> | |||
|[[Cleanse]] | |||
|EP | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-8-18}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|[[Pale Love]] | |||
|EP | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-9-27}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|[[Identity Ender]] | |||
|Album | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-10-5}} (?) | |||
|{{Artist|Cleanse光777}} | |||
|[[whispers]] | |||
|Album | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015}} (?) | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|[[Ephemeral Necromancer]] | |||
|Album | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-5-14}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|[[RESURRECT DEAD AND LET SLEEPING DOGS LIE IN DARK]] | |||
|Album | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-5-22}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|Obviate | |||
|Album | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-6-12}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|Imaginary Void | |||
|Album | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-10-1}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|[[Courtyard]] | |||
|Album | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-5-18}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|[[Weakness]] | |||
|EP | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-9-1}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|Animal Intelligence | |||
|Album | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-10-16}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|[[8 Dreams]] | |||
|EP | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2018-8-28}} | |||
|{{Artist|Darksleep}} | |||
|[[Identity Returns]] | |||
|Album | |||
|} | |||
==External Links== | ==External Links== |