Dream Catalogue: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 685: | Line 685: | ||
|[[End Of World Rave]] | |[[End Of World Rave]] | ||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2015-12- | |{{ReleaseDate|2015-12-9}} | ||
|DREAM_0 | |DREAM_0 | ||
|{{Artist|Sandtimer}} | |{{Artist|Sandtimer}} | ||
|[[Vaporwave Is Dead]] | |[[Vaporwave Is Dead]] | ||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2016-1- | |{{ReleaseDate|2016-1-7}} | ||
|DREAM_117 | |DREAM_117 | ||
|{{Artist|Hantasi}} | |{{Artist|Hantasi}} | ||
|[[Pipes]] <small>(Offline)</small> | |[[Pipes]] <small>(Offline)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2016-1- | |{{ReleaseDate|2016-1-7}} | ||
|DREAM_118 | |DREAM_118 | ||
|{{Artist|Flash Kostivich}} | |{{Artist|Flash Kostivich}} | ||
|[[Hacking For Freedom]] | |[[Hacking For Freedom]] | ||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2016-1- | |{{ReleaseDate|2016-1-7}} | ||
|DREAM_119 | |DREAM_119 | ||
|{{Artist|Immune}} | |{{Artist|Immune}} | ||
|[[Breathless]] <small>(Offline)</small> | |[[Breathless]] <small>(Offline)</small> | ||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2016-1- | |{{ReleaseDate|2016-1-7}} | ||
|DREAM_120 | |DREAM_120 | ||
|{{Artist|t e l e p a t h テレパシー能力者}} | |{{Artist|t e l e p a t h テレパシー能力者}} | ||
Line 735: | Line 735: | ||
|[[Kaibyaku]] | |[[Kaibyaku]] | ||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2016-3- | |{{ReleaseDate|2016-3-9}} | ||
|DREAM_121 | |DREAM_121 | ||
|{{Artist|Winter Sleep}} | |{{Artist|Winter Sleep}} | ||
Line 755: | Line 755: | ||
|[[Tokyo Restricted Area]] | |[[Tokyo Restricted Area]] | ||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2016-4- | |{{ReleaseDate|2016-4-7}} | ||
|DREAM_125 | |DREAM_125 | ||
|{{Artist|COCAINEJESUS}} | |{{Artist|COCAINEJESUS}} | ||
Line 819: | Line 819: | ||
|{{Artist|Equip}} | |{{Artist|Equip}} | ||
|[[I Dreamed Of A Palace In The Sky]] <small>(Offline)</small> | |[[I Dreamed Of A Palace In The Sky]] <small>(Offline)</small> | ||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-11-3}} | |||
|DREAM_133 | |||
|{{Artist|Sangam}} | |||
|[[You Forget This]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-11-9}} | |||
|DREAM_222 | |||
|{{Artist|t e l e p a t h}} | |||
|[[A]] | |||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2016-11-10}} | |{{ReleaseDate|2016-11-10}} | ||
Line 824: | Line 834: | ||
|{{Artist|MOD-COMM 81}} | |{{Artist|MOD-COMM 81}} | ||
|[[MODMIX01]] | |[[MODMIX01]] | ||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-12-29}} | |||
|DREAM_23X | |||
|{{Artist|R23X}} | |||
|[[VELTAHL]] <small>(Offline)</small> | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-4-4}} | |||
|DREAM_256 | |||
|{{Artist|Computer Graphics}} | |||
|[[Lo-Fi]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-4-18}} | |||
|DREAM_10X | |||
|{{Artist|HCMJ}} | |||
|[[Flight]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-5-2}} | |||
|DREAM_501 | |||
|{{Artist|The Jewel Ship}} | |||
|[[Integrating Clouds]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-5-16}} | |||
|DREAM_IGS3 | |||
|{{Artist|Shinatama}} | |||
|[[Astrocide (Part I)]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-5-30}} | |||
|DREAM_134 | |||
|{{Artist|Yoshimi}} | |||
|[[Atavism]] | |||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2017-6-14}} | |{{ReleaseDate|2017-6-14}} | ||
Line 829: | Line 869: | ||
|{{Artist|HKE}} x {{Artist|AUT2M}} | |{{Artist|HKE}} x {{Artist|AUT2M}} | ||
|[[Next Level]] | |[[Next Level]] | ||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-8-30}} | |||
|DREAM_2814 | |||
|{{Artist|2814}} | |||
|[[2814]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-10-5}} | |||
|CHAOS_1 | |||
|{{Artist|Dream Catalogue}} | |||
|[[CHAOS 1: Nirvana Is Leaking Into The Mainframe]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-10-6}} | |||
|CHAOS_2 | |||
|{{Artist|Dream Catalogue}} | |||
|[[CHAOS 2: A Golden Halo Underground]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-10-7}} | |||
|CHAOS_3 | |||
|{{Artist|Dream Catalogue}} | |||
|[[CHAOS 3: The Layers Of Our Dreams Interwoven]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-10-8}} | |||
|CHAOS_4 | |||
|{{Artist|Dream Catalogue}} | |||
|[[CHAOS 4: We Are Unstoppable]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-10-18}} | |||
|DREAM_8888888888888888888 | |||
|{{Artist|Buried Angel}} | |||
|[[Sleep Tsunami]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2018-1-15}} | |||
|None | |||
|{{Artist|Bruised Skies}} | |||
|[[Remnants]] <small>(Offline)</small> | |||
|- | |- | ||
|{{ReleaseDate|2020-10-21}} | |{{ReleaseDate|2020-10-21}} |