5,242
edits
mNo edit summary |
No edit summary |
||
Line 19: | Line 19: | ||
==Discography== | ==Discography== | ||
(TODO) | (TODO) | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
!Date | |||
!Cat # | |||
!Artist(s) | |||
!Release | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-8-11}} | |||
|DREAM_MIX_1 | |||
|{{Artist|HKE|Hong Kong Express}} | |||
|[[Cryochamber]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-8-23}} | |||
|DREAM_MIX_2 | |||
|{{Artist|HKE|Hong Kong Express}} & {{Artist|IMMUNE//}} | |||
|[[Cosmic Dreams - a tribute to t e l e p a t h テレパシー能力者]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-8-30}} | |||
|DREAM_MIX_3 | |||
|{{Artist|HKE|Hong Kong Express}} | |||
|[[DREAM Forever]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-9-5}} | |||
|DREAM_MIX_4 | |||
|{{Artist|SEPHORA脳バイブス}} | |||
|[[蒸気にようこそ]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-10-26}} | |||
|DREAM_MIX_5 | |||
|{{Artist|TEZLOKOPE}} | |||
|[[Into The Future]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-11-1}} | |||
|DREAM_MIX_6 | |||
|{{Artist|死夢VANITY}} | |||
|[[Late Night Euphoria]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-11-12}} | |||
|DREAM_MIX_7 | |||
|{{Artist|t e l e p a t h テレパシー能力者}} | |||
|[[完璧な夢]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-11-28}} | |||
|DREAM_MIX_8 | |||
|{{Artist|チェスマスター}} | |||
|[[SONY™ TV 1987]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-12-14}} | |||
|DREAM_MIX_9 | |||
|{{Artist|Subaeris}} | |||
|[[ⓋⒶⓅⓄⓇⓉⓇⒶⓅ ⓇⒾⓈⒾⓃⒼ]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2014-12-30}} | |||
|DREAM_MIX_10 | |||
|{{Artist|t e l e p a t h テレパシー能力者}} | |||
|[[Vaporwave 2K14]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-1-31}} | |||
|DREAM_MIX_11 | |||
|{{Artist|Golden Living Room|GOLDEN LIVING ROOM}} | |||
|[[MIND/BODY INTERVENTIONS]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-2-14}} | |||
|DREAM_MIX_12 | |||
|{{Artist|VHSテープリワインダー}} | |||
|[[Keep Dreaming]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-3-3}} | |||
|DREAM_MIX_13 | |||
|{{Artist|Pyravid}} | |||
|[[Virtualife Set]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-3-15}} | |||
|DREAM_MIX_14 | |||
|{{Artist|OSCOB|Oscob}} | |||
|[[Abstract Memories]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-4-18}} | |||
|DREAM_MIX_15 | |||
|{{Artist|t e l e p a t h テレパシー能力者}} | |||
|[[快楽]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-9-24}} | |||
|data-sort-value="Z"|None | |||
|{{Artist|2814}} | |||
|[[2814 performs the TinyMixTapes Review of '新しい日の誕生' by C Monster]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2015-11-7}} | |||
|HKE Mix 001 | |||
|{{Artist|HKE}} | |||
|[[Saturday Morning No Sleep]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-1-11}} | |||
|data-sort-value="Z"|None | |||
|{{Artist|HKE}} & {{Artist|IMMUNE//|Immune}} | |||
|[[Evolution]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-1-15}} | |||
|data-sort-value="Z"|None | |||
|{{Artist|HKE}} x {{Artist|COCAINEJESUS}} | |||
|[[Negative]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-2-6}} | |||
|data-sort-value="Z"|None | |||
|{{Artist|HKE}} | |||
|[[The Singularity]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-2-15}} | |||
|data-sort-value="Z"|None | |||
|{{Artist|Goldface|GOLDFACE}} x {{Artist|Remember|REMEMBER}} x {{Artist|HKE}} | |||
|[[Kaibyaku]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-9-23}} | |||
|data-sort-value="Z"|None | |||
|{{Artist|HKE}}, {{Artist|Pyravid}} and {{Artist|Shima33}} | |||
|[[All Nighter Mix]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2016-11-10}} | |||
|data-sort-value="Z"|None | |||
|{{Artist|MOD-COMM 81}} | |||
|[[MODMIX01]] | |||
|- | |||
|{{ReleaseDate|2017-6-14}} | |||
|data-sort-value="Z"|None | |||
|{{Artist|HKE}} x {{Artist|AUT2M}} | |||
|[[Next Level]] | |||
|} | |||
==Gallery== | ==Gallery== |